תוספי מזון לספורטאים


כל אימון שאנחנו עושים גורם לנו לשרוף אלפי ומאות קלוריות, אומנם זה עוזר לנו לרדת במשקל אך זה גם מחליש ומעייף אותנו. זו הסיבה שאחרי כל אימון אנחנו נדרשים לאכול פחמימות, בשביל להחזיר חלק מהקלוריות. ספורטאים מקצועיים לא יכולים להחזיר את כל מה שהם הורידו ולכן הם משתמשים בתוספי מזון לספורטאים.עולם תוספי המזון מתחלק לכמה קטגוריות, יש תוספי מזון רגילים, יש תוספי מזון טבעיים, ישנם תוספי מזון שאנשים צורכים מסיבות רפואיות בגלל מחסור במרכיבים שונים, ברזל, ויטמינים ועוד. הקטגוריה של תוספי מזון לספורטאים לא עומדת אומנם בפני עצמה אך עם השנים קיבלה נישה מיוחדת בתחום.


ההסבר לכך הוא שתוספי מזון לספורטאים נועד לשמר ולהגדיל את הכוח והסיבולת של הספורטאים. מאחר ולמי שמתעסק בספורט יש שתי מטרות (ביחד או בנפרד), אחת, לרדת במשקל, שנייה, ליצור לעצמו כוח, לא משנה זה אם כוח מתפרץ או כוח נשיאה או כל כוח אחר. לצד הכוח יש צורך בסיבולת, קרי היכולת לבצע את הפעולה הספורטיבית לאורך זמן בלי להתעייף ובלי להקשות על הגוף. תוספי מזון אמורים לעזור בכך.


לפני שנסביר אילו תוספי מזון יכולים לעזור לספורטאים, יש לציין שרופאים ממליצים על תוספי מזון לספורטאים בגלל שהם אינם יכולים להסתפק במזון רגיל לצורך קבלת אותם מרכיבים, ראשית מבחינת הכמויות שהם יצטרכו לצרוך, זה יהיה בלתי אפשרי, שנית, מזון רגיל נספג רק לאחר 4 שעות, מה שמקשה מאוד על חייו של הספורטאי לעומת זאת תוספי מזון נספגים תוך זמן קצר מאוד.


אילו תוספי מזון לספורטאים קיימים בשוק


התוספים העיקריים הם גיינרים, אבקות שעוזרות בהשגת כוח ועוצמה. הם תורמים לבניית מסה בגוף באמצעות חלבונים שנמצאים בה. הגיינרים כוללים מרכיבים שונים כולל סוכרים שעוזרים ביצירת אנרגיה בגוף. בדומה לגיינרים גם אבקות חלבון בודדות עוזרות מאוד לבניית השרירים.תוספי מזון נוספים הם קריאטין, ליאוצין, טריבולוס, שמשמשים גם לבניית מסת שרירים וגם לשריפת שומנים בגוף. מדובר על תוספים שכוללים בין היתר קפאין וסנפירין שמשפרים את היכולת שלנו לעמוד באימונים מסוגים שונים.


עוד תוספים הם ויטמינים מסוגים שונים אותם צריכים לצרוך כל אדם אבל ספורטאי שמוציא יותר אנרגיה ושורף יותר קלוריות, צריך לצרוך גם יותר ויטמינים. ספורטאים צריכים לצרוך לצד מנות אוכל שונות (כולל ירקות ופירות שיש בהם הרבה ויטמינים), גם מולטי ויטמינים שונים בתור תוספים על מנת שיוכלו להוציא יותר אנרגיה. אותו דבר יש לומר לגבי מינראלים. מדובר בתוספים חשובים מאוד לא רק לבניית הגוף, אלא גם בשביל תפקוד טוב של מערכות הגוף ושיפור הביצועים שלו.


לסיכום, תוספי מזון לספורטאים הם תוצר הכרחי בבניית הגוף והפיכתו למכונה משומנת שמסוגלת לשפר ביצועים כל הזמן. אם תקדישו מעט מזמנכם לעיון נוסף בתחום תגלו כיצד זה יכול לעזור לכם.
 
 

logo בניית אתרים