דיקור סיני ותרופות מצמחי מרפא


בשנים האחרונות יותר ויותר צרכני בריאות מבינים את החשיבות שבשמירה על איכות חיים גבוהה. עם התפתחות המדע והרפואה מחלחלת התפיסה לפיה עדיף למנוע מחלה לפני התפרצותה – על פני טיפול במחלה זו לאחר שכבר הסבה נזק גופני. במקביל, רבים מבינים כי התרופות הקונבנציונליות גורמות ללא  מעט נזק גופני ואינן בהכרח מועילות לגוף.  

תודות לגלובליזציה אנו זוכים לראות תורות שונות המגיעות אלינו מרחבי העולם כולו. הריפוי באמצעות צמחי המרפא, הדיקור הסיני והתורות המזרחיות – כל אלו שינו את פניה של התרבות המערבית. נכון להיום ישנו אחוז הולך וגדל של משתמשים בתרופות טבעיות בקרב ישראלים בפרט ובעולם כולו בכלל. על פי תורת הצמחים, לכל מחלה או בעיה יש צמח אחד או קבוצת צמחים האחראיים לריפויה ויכולים לתת את המענה המושלם לקושי – בין שהוא גופני או נפשי.

צמחי מרפא בתרבות המערבית


נכון להיום גם הצמחים המשמשים לריפוי עוברים אישור של ה- FDA. אולם ההוכחה האמיתית ליעילותם היא השפעתם המעשית בשטח על המצב הפיזיולוגי והנפשי של המטופלים בצמחי המרפא. צמחים שונים ורבים הוכיחו יעילות ברורה בטיפול באנמיה, ובלחץ דם גבוה, ברמות כולסטרול גבוהות, בשיפור הפריון, בשיפור מצב הרוח ובהורדת רמת הסוכר, בשיפור תהליכי עיכול המזון בגוף ועוד. על מנת להתאים את צמח המרפא לבעיה הספציפית יש לפנות אל איש מקצוע ואל אדם שלמד את התחום ומכיר את כל סוגי הצמחים הרלוונטיים.

הצמחים מסייעים לנשים בגיל המעבר ולתופעות של חום והזעה, לתופעות דוגמת עצבים או מתח, בעיות במעיים ועוד. על מנת להבטיח את יעילות צמחי המרפא יש להיוועץ באנשי המקצוע המתאימים לשם כך טרם הצריכה. רצוי שלא לצרוך צמחי מרפא בכמויות גבוהות ללא הנחייה מאיש מקצוע. את צמחי המרפא נהוג לקחת בהרתחה או בטינקטורה, באבקה או באמצעות קפסולות מרוכזות.

ייחודיותו של הדיקור הסיני


הדיקור הסיני הינו שיטת ריפוי מזרחית וותיקה אשר יצאה לאור כבר לפני 2,500 שנים. שיטת הטיפול הזו הייתה השיטה המרכזית בתרבות הסינית ואילו אל בני התרבות המערבית הגיעה רק במאה ה-20. נכון להיום ישנן כמה שיטות של דיקור סיני וחשוב לבדוק מה היא השיטה המתאימה לכל אחד. הדיקור הסיני הוא למעשה טיפול טבעי המבוסס על זירוז תהליכים הקיימים ממילא בגוף האדם. הדיקור מייצר גירוי סביב האזור הרלוונטי ובכך מסייע לו לבצע את פעולת הריפוי הטבעית.

החדרת המחטים אל הגוף מביאה לשחרור חומרים ממערכת העצבים כגון סרוטונין ואדרנלין וקורטיזול המטפל בדלקות. כל אלו הינם אנדורפינים המסייעים לגוף לשמור על איזון באופן טבעי וללא השתתפות חומרים כימיים שונים. החדרת המחטים מוכיחה כי ניתן לשפר את מצב הרוח, להרגיע כאבים קיימים, להפחית מתח וחרדה ולעורר תחושת שמחה טבעית. הדיקור הסיני יעיל ביותר לטיפול בבעיות דכאון ובעיות נפשיות אחרות המאפיינות יותר מכל את המאה ה-21.

המאמר נכתב בחסות גיא קארו – מומחה בדיקור סיני


logo בניית אתרים